15 березня 2019 року у Кучанській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів відбулося чергове засідання педагогічної ради.
Головне питання на порядку денному - майбутня атестація педагогічних працівників 2018 - 2019 н.р..
Вчителі звітували про свою роботу в міжатестаційний період, яких результатів досягли, яким досвідом своєї роботи можуть поділитися.
14 березня в актовій залі Кучанської ЗОШ І-ІІІ ступенів зібрались учні 6-11 класів з нагоди відзначення свята числа, що наближено дорівнює 3,14. Використовуючи на уроках математики, фізики значення 3,14 учні не завжди знають скільки цікавого криється за ним. Переглянувши презентацію з коментарем учительки математики Готко Л.П., учні дізнались про те, скільки і які вчені працювали над точним визначенням його; що відзначають ще й час числа о 1год 59хв 26с.
Учителька повідомила учням про те, що число – іменинник є ірраціональним і трансцендентним. Учні були здивовані дізнавшись, що відомо понад трильйон точних цифр цього числа, а в –клуб приймають рекордсменів по запам’ятовуванню кількості цифр після коми. Однак визнані рекордсмени по вивченню напам’ять – це, звичайно ж, жителі Китаю і Японії. Так вони розвивають свою пам'ять.
Рекордсменом школи у такому змаганні стала учителька фізики Посишена Анжела Миколаївна.
Активну участь у вікторині взяли учні школи: Ягодіна А., Лабуняк Ю., Гевак І., Мельник Б..
Переможцем поважне журі назвало ученицю 11 класу Ярмоленко К.
Хто забув, або не зміг 03.14 віддати шану такому поважному за віком і значенням числу, має можливість його відзначити 22 липня, адже Архімед встановив його значення як дріб 22/7 3,14.
Іноді за сухими цифрами заховані доволі цікаві речі.
Відкривайте світ науки і відкриються вам таємниці невіданого.
Не винен в тому, що осколок
клятий
Засів у тілі. І пекуча біль
нагадує,
Що ти здоров'я втратив.
А спомин, як на рану сіль!
День 15 лютого омитий сльозами –
сльозами горя і радості.
Сльозами горя тих, хто втратив, сльозами радості тих, хто дочекався.
Саме 15 лютого спогади багатьох людей линуть в далекий 1989 рік, коли радянські війська покидали чужу країну -Афганістан.
У цей день у Кучанській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів було проведено виховний захід "Афганістан - біль в моїй душі". Перед учнями школи виступив вчитель історі Ягодін Михайло Федорович - учасник бойових дій в республіці Афганістан, котрий поділився своїми спогадами з учнями.
Хвилиною мовчання було вшановано тих, хто не повернувся живим на рідну землю.
За ініціативи Уповноваженого Президента України з прав дитини Миколи Кулеби 5 лютого відбулася Всеукраїнська акція #STOP_SEXтинг до Дня безпечного інтернету, який відзначається в 140 країнах світу, зокрема в Україні.
Осторонь не залишились вчителі та учні Кучанської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Вчителі інформатики Посишена Анжела Миколаївна та Цехмійстер Вастль Анатолійович плідно попрацювали в цей день.
Учні 7-11 класів прослухали вебінар, який був проведений
в онлайн режимі, а після уроків провели виховний захід, на якому розглядали проблему SEXтингу.
В народі говорять: "Зима прийшла і празничків привела". І дійсно: взимку майже щодня – свято.
Колядки та щедрівки, як невід’ємна частина обрядів зимового циклу, виконують у найбільші свята православних християн – від Різдва до Водохреща. У ці дні всі ми, мабуть, як ніколи, усвідомлюємо зв’язок одне з одним, з усім нашим народом, який має багату історію і не менш значимі народні традиції, мистецтво, культуру.
З приводу цього у Кучанській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів 29 січня відбувся традиційний фестиваль колядок та щедрівок серед учнів 1-11 класів.
Кожен із них представив свою колядку і різдвяні віншування. А розпочався конкурс загальношкільним святом “Христос родився”, яке цього року підготували учні 11 класу під керівництвом директора школи Панасюк Л.В.. Такий захід – гарна нагода віддати шану народним традиціям та продемонструвати знання звичаїв, пов’язаних зі святкуванням Різдва Христового.
Всеукраїнський тиждень права проводиться щороку в тиждень, який включає 10 грудня – День прав людини. Він відзначається в знак проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини. У кучанській ЗОШ І-ІІІ ступенів, вчитель правознавства, Полуденко Ю.О., провела виховний захід під гаслом "Закон та право, для всіх єдині."
Похоронним дзвоном по всій нашій землі прокотилася страшнюча чума Голодомору.
Ніколи-ніколи світ не бачив такого штучно створеного лиха. Ніколи-ніколи про горе настільки великого масштабу так голосно не мовчали в той час, коли 10 мільйонів людей просто щезли з лиця землі, ніби й не народжувалися, не росли, не кохали, не плакали, не сміялися, не жили…
…Лихо. Горе. Біль. Кров. Смерть… Це те, що залишає по собі слово Голодомор в моїй душі.
Це страшно. Але це те, про що потрібно пам’ятати і не уникати. Не можемо
ще раз такого допуститися. Адже скільки під час голоду висохло людей, які б мали стати батьками тих, хто мав би боротися за єдність, братерство і добробут України.
І нині, запалюючи свічку, подумаймо про них, тихенько помоліться за їхній спокій, за світлу пам’ять. Знаю, що головне не забувати їх – невинних жертв Сталінського терору, що так і не дожили до весни тридцять третього. Вони для нас – зразок волі і терпіння, приклад святих мучеників на землі.
Вони варті частинки серця істинного українця, а також пошани кожного, хто може назвати себе Людиною!
Полуденко Ю.О., вчитель історії Кучанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів
Мамо, сьогодні іду на Майдан, якщо не повернуся, мене вбили.
Ти знаєш, мамо, я буду не сам, там люди, у яких багато сили.
Не плач, я мушу бути там, де всі, грудьми стояти перед лютим звіром.
Ти знаєш, мамо, я так вдячний тобі, і ти пишайся завжди своїм сином.
Візьму щита, піду поміж людей, прикрию їх від куль отих проклятих.
Вже знаєш, мамо, дістало до грудей, як з вилами брат іде на брата.
Я іду, бо це є моя земля, я народився тут і тут я і загину.
Ми вільні і ми любимо життя, та віддамо його за вільну Україну.
Схиляйтесь низько тільки перед Богом, питайте небо, чом воно сумне.
Моліться довго і журіться довго. Можливо, біль так швидше промине.
Я благаю, не клоніть коліна, не гніть у дугу зламані хребти.
Через каміння власного сумління ще треба хрест на гору донести.
Ми вже не ті, майдан перекував нам волю, душі, зболені серця.
Ми здобули ту правду і вогонь, з якими йдуть до самого кінця.
Кожне слово, сказане в борні - то меч і суд для тих, хто не збагнув:
«Ми люди, ми не бидло, не раби, народ, що волю у війні здобув»
Сьогодні, як ніколи, підвищується роль освіти у підготовці школярів до самостійного життя у світі, де кількість надзвичайних
ситуацій постійно зростає, а екологічна ситуація з кожним роком погіршується. Життєве необхідно озброїти дітей
знаннями, уміннями і розумінням важливості збереження власного життя і здоров’я.
Саме тому з метою надання дітям елементарних знань з питань особистої безпеки, вивчення правил поведінки під час надзвичайних ситуацій, особливо тих, вірогідність виникнення яких достатньо висока
на тій чи іншій території, та в які можуть потрапити саме діти, є потреба у проведення в школі заходів. Одним з таких профілактичних заходів є «Тиждень знань безпеки
життєдіяльності».
У нашій школі тиждень знань безпеки життєдіяльності був проведений з 12 по 16 листопада 2018року. У його рамках пройшли найрізноманітніші заходи, основною метою яких було формування в учнів свідомого ставлення до свого життя та здоров’я; популяризація основних правил безпечної життєдіяльності серед молоді; розвиток в учнів життєвих навичок, що мають ключове значення для безпеки повсякденного життя; виховування гуманного ставлення до людини, що потрапила в біду, вироблення у школярів співчуття, бажання допомогти;
9 листопада День української писемності та мови.
У Кучанській школі ми шануємо традиції, любимо мову та пишаємось тим, що ми українці. Святкування почали з традиції – радіодиктанту. А потім вирішили внести чогось іншого… Тому вчитель української мови Боднарук Л.В., спільно з директором школи Панасюк Л.В. провели квест-гру «У царстві рідної мови». Де завзято змагалася команда вчителів проти старшокласників. А тут уже як то кажуть «краще один раз побачити ніж 100 раз прочитати». Тож дивіться!
У Кучанській ЗОШ І-ІІІ ступенів 7 вересня відбулося відкриття Дня Фізичної культури і спорту, що проходив під гаслом "Щоб успішно розвиватись, потрібно спортом нам займатись!!!".
Учні та колектив школи радо взяли участь у спортивному кросі, який продовжили змагання та веселі старти.
Кожного ранку протягом тижня учні 11 - 6-х класів проводять ранкову гімнастику.
21.09.2018 року відбудеться лінійка-закриття свята та нагородження переможців.
Перший осінній день кличе в класи учнів.
Вітаємо з всенародним святом - з Днем знань!
Нехай новий навчальний рік буде успішним для всіх, хто гризе граніт науки!
Від нас, від нашого вміння, від нашої майстерності, від нашого мистецтва та мудрості залежить життя дитини, здоров’я, розум, характер, воля, інтелектуальне обличчя, її місце та роль у житті, її щастя.
В. О. Сухомлинський
06 березня у Кучанській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів відбулося чергове, п'яте засідання педагогічної ради. Головне питання на порядку денному - це майбутня атестація педагогічних працівників у 2017 - 2018 н.р.
Перед атестацією вчителі Кучанської ЗОШ І-ІІІ ступенів звітували про свою роботу в міжатестаційний період, розповідали про те, як працювали по підвищенню свого фахового, професіонального росту, які мають результати в роботі, яким досвідом своєї роботи можуть поділитися.
Спитай себе, дитино, хто ти є,
І в серці обізветься рідна мова;
І в голосі яснім ім'я твоє
Просяє, наче зірка світанкова.
З родинного гнізда, немов пташа,
Ти полетиш, де світу далечизна,
Та в рідній мові буде вся душа
І вся твоя дорога, вся Вітчизна.
У просторах, яким немає меж,
Не згубишся, як на вітрах полова.
Моря перелетиш і не впадеш.
Допоки буде в серці рідна мова.
Міжнародний день Рідної мови для учнів Кучанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів пройшов цікаво та змістовно, адже для них відбулася зустріч з письменником та піснярем Анатолієм Євгеновичем Пасічником, котру було проведено у стінах районної дитячої бібліотеки. Діти поспілкувалися з поетом, прослухали його вірші.
У залі витала тепла, дружня атмосфера.
Учні підготували й свій сюрприз - розігрували різні тематичні сценки, співали пісні, декламували вірші.
В ході зустрічі для учнів було проведено цікаву екскурсію у світ книги.
Додому учні повернулися сповненні цікавих вражень та нових корисних знань.
Не плачте, мамо, я іще живий,
Хоча й лежу із кулею у грудях…
А наді мною, юним, молодим
Схилилися в скорботі люди…
Я не помру, ніколи не помру,
Мені в віках залишене безсмертя,
Хоча і вас тепер не обійму
Та я живу у всенароднім серці…
Їх назвали Небесною сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській.
Гинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину. Героїчна сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами-Охоронцями на небі.
Описати, а тим більше відчути глибину трагедії і болю, які впали невимовним тягарем на Україну, нині не під силу нікому.
Гіркі події сьогодення не могли залишити байдужими і учнів Кучанської загальноосвітньої школи і-ІІІ ступенів: 20 лютого у школі відбувся відкритий загальношкільний урок української звитяги присвячений пам’яті героїв Небесної сотні.
24 листопада у Кучанській ЗОШ І-ІІІ ступенів пройшов захід присвячений трагічній сторінці історії України - Голодомору 32-33 років.
Полуденко Юлія Олегівна - вчитель історії підготувала до перегляду фільм про голодомор, що розчулив усіх присуніх своїм сюжетом.
Зі сльозами на очах присутні слухали страшні історичні факти, про те, як знущалися над народом України.
Українська земля… Земля щедро полита кров’ю її синів. З нашої історії ми бачимо споконвічне прагнення українства до волі та незалежності рідної землі, неньки - України - такими словами розпочала свій виховний захід , присвячений Дню гідності і свободи, вчитель історії Полуденко Юлія Олегівна.
Учні школи згадали історичний день, коли студенти вийшли на Майдан Незалежності на підтримку Європейського майбутнього України, переглянули фільм про початок Євромайдану. Закінчився захід відеороликом про гідність.
Спитай себе, дитино, хто ти є,
I в серцi обiзветься рiдна мова;
I в голосi яснiм iм'я твоє
Просяє, наче зiрка свiтанкова.
З родинного гнiзда, немов пташа,
Ти полетиш, де свiту далечизна,
Та в рiднiй мовi буде вся душа
I вся твоя дорога, вся Вiтчизна.
У просторах, яким немає меж,
Не згубишся, як на вiтрах полова.
Моря перелетиш i не впадеш,
Допоки буде в серцi рiдна мова.
Хеловін або Відьомська ніч — сучасне свято, яке походить від старовинного кельтського.
Святкується в ніч проти 1 листопада.
У нашій школі святкування Хеловіну пройшло цікаво і весело. Для учнів 5 - 11 класів учителем англійської мови Таралевич Анастасією Василівною було розроблено сценарій у вигляді квесту.
Усі завдання були на англійській мові, тому, щоб виграти треба було не аби як зосередитися.
Учні розділилися на три команди та з цікавістю та захопленням виконували завдання.
Переможців було нагороджено смачними призами.
У Кучанській загальноосвітній школі пройшов ряд заходів, що були присвячені Олімпійському тижню: ранкова зарядка, веселі старти, змагання з волейболу між класами та між командами учнів та вчителів.
Щоранку усі учні школи виходять на ранкову зарядку, що надає енергії та заряджає позитивом на увесь день.
Нікого не могли залишити без уваги "Веселі старти", що пройшли у стінах школи за участі учнів початкових класів та їх батьків.
Змагання дійсно були веселими та пройшли у теплій, родинній атмосфері. У залі не було духу суперництва, лише радісний сміх дітей та батьків, останні наче й самі на мить перенеслися у веселе дитинство.
Цікаво та захопливо прошло змагання з волейболу між командою вчителів та командою учнів.
Хто вийшов переможцем а хто переможеним не є важливим, адже не перемога була основною ціллю змагання, а пропаганда здорового способу життя.
На підтримку Всеукраїнської Акції "За чисте довкілля 2017" та з метою покращення санітарно-екологічного стану села, колектив Кучанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів на чолі з директором 31.03.2017 року провели суботник.
Ми закликаємо усіх бути чемними та культурними по відношенню до довкілля. Адже чисто не там де прибирають, а там, де не смітять...
І ПАМ'ЯТАЙТЕ!!! Природа - це не те, що ми отримали від предків, а те, що ми позичили у нащадків.
Указом Президента України 2017 рік проголошено роком Української революції 1917–1921 років.
У стінах нашої школи цю знаменну дату відзначили урочистою лінійкою.
Перед учнями виступила вчителька історії Полуденко Юлія Олегівна, котра розповіла про нелегкий шлях України до незалежності.
В Україні 14 березня вперше відзначають День українського добровольця.
День установлений 17 січня 2017 року Верховною Радою України з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості.
У Кучанській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів День українського добровольця відзначили урочистою лінійкою. Перед учнями виступила вчителька історії Полуденко Юлія Олегівна, яка провела невеликий екскурс у героїчне минуле нашої Батьківщини. Та розповіла про героїв-добровольців сьогодення, котрі захищають нашу державу ціною власного життя.
Щорічно в березні проходять Шевченківські дні, під час яких не тільки в Україні, а й в інших країнах згадують творчість великого українського Кобзаря – Тараса Шевченка – поета, прозаїка, художника. В школах району відбулися літературні вечори, конкурси, свята.
Цікаво були проведені Шевченківські дні в Кучанській ЗОШ I-III ступенів, організовані вчителями української мови та літератури Катрич Раїсою Михайлівною та Боднарук Людмилою Володимирівною.
Учні створили тематичні стінні газети, плакати, малюнки. Навчальний заклад ці дні прикрашала виставка дитячої творчості.
Педагогами був проведений диктант єдності українців, години спілкування, присвячені творчості великого Кобзаря, конкурси на краще читання поезії.
Змістовно та емоційно насичено пройшов відкритий виховний захід – презентація-вшанування творчості Т.Г. Шевченка «Вінок слави Кобзареві». Діти декламували поезії, інсценізували уривки з творів, співали пісні. Захід супроводжувався мультимедійною презентацією.
З березневим подихом вітру, лагідним сонячним промінням, паростками перших квітів приходить жіноче свято – 8 Березня. Кожна жінка і дівчина чекає цього свята.
Але не менше чекають його хлопчики та чоловіки, бо мають змогу привітати своїх дружин, матусь, бабусь, сестричок, подруг.
6 березня учні 1-4 класів Кучанської ЗОШ І-ІІІ ст. привітали своїх матусь, бабусь, сестер, вчителів з наступаючим святом. Цікаво, тепло, весело пройшло свято у нашій школі.
20 лютого учні Кучанської ЗОШ І-ІІІ ст. вшанували пам'ять героїв Небесної сотні.
Їх назвали Небесною сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути українцем і за свою Батьківщину.
Героїчна сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами-Охоронцями на небі.
Описати, а тим більше відчути глибину трагедії і болю, які впали невимовним тягарем на Україну, нині не під силу нікому.
Українські Ангели загинули за правду, свободу, незалежність своєї держави, і ціною жертовності показали, що наш український дух є незламним, а народ – нескореним. Безумовно, жодного з нас події, що відбувалися впродовж останніх місяців, не залишили байдужими. Тяжкий шлях уже позаду, але емоції й спогади завжди житимуть у наших серцях.
Ці декілька місяців назавжди переписали сторінки історії України.
Ми на порозі нових змін, нового майбутнього. Але якою ціною… Захисники нашої Вітчизни поклали душу і тіло на вівтар свободи своєї країни і ми про це повинні завжди пам’ятати. Нас убивали, нищили
голодоморами, вивозили до Сибіру, саджали по тюрмах. Але українська нація – нескорена і вільна!
14 лютого - День Святого Валентина - день, коли люди відкрито говорять про найпрекрасніше у світі почуття - про кохання.
У Кучанській ЗОШ І-ІІІ ст. у цей холодний лютневий день на душі тепло як ніколи, а повітря заполонили відчуття щастя і романтики.
6 лютого працівниками Новоушицького районного сектору ГУДСНС було проведено бесіду з учнями 1 - 11 класів Кучанської ЗОШ І-ІІІ ст. на тему "Дотримання правил пожежної безпеки у побуті".
29 січня 1918 року в історії України з'явилася нова сторінка, щедро полита кров'ю, назва якої - Крути...
У цей день юнаки у
нерівному бою віддали своє життя, але відстояли честь України.
Ми маємо пам'ятати
історію становлення нашої держави, а особливо тих хто боронив незалежність України.
У Кучанській ЗОШ І-ІІІ
ступенів відбулася лінійка-памяті, де учні школи ще раз нагадали про події минулого, переглянули уривки художнього фільму "Нескорені", вшанували пам'ять загиблих під Крутами хвилиною мовчання і
заспівали гімн "Ще не вмерла Україна".
У Кучанській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів пройшов фестиваль "Велика коляда, весела щедрівочка".
Кожен клас готував на вибір колядку або щедрівку і вітання - віншування.
Свято відбулосяу веселій і радісній атмосфері. Національний одяг, яскраві вишивки і атрибут новорічно - різдвяних свят - великі хустини додали яскравості.
Усі класи отримали подяки за чудову підготовку і красиве проведення свята.
Моя бабуся, сирота,
Мені колись
розповідала,
Як батька з матір’ю
вона
В свої шість років
поховала:
„Забрали з хати геть
усе,
Зернину кожну вигрібали…
У
Кучанській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся виховний захід "Україна пам'ятає, світ визнав" присвячений Дню пам'яті жертв голодомору.
Хвилиною мовчання учні школи вшанували пам'ять тих, хто не пережив страшних 32-32років.
Пам'ятаємо, що 26 листопада 2016 року загальнонаціональна хвилина мовчання о 16.00 та акція “Запали свічку”.
Похоронним
дзвоном по всій нашій землі прокотилася страшнюча чума Голодомору. Ніколи-ніколи світ не бачив такого штучно створеного лиха. Ніколи-ніколи про горе настільки великого масштабу так голосно не
мовчали в той час, коли 10 мільйонів людей просто щезли з лиця землі, ніби й не народжувалися, не росли, не кохали, не плакали, не сміялися, не жили…
…Лихо. Горе.
Біль. Кров. Смерть… Це те, що залишає по собі слово Голодомор в моїй душі.
Юлія Олегівна Полуденко - вчитель історії.
Учні Кучанської школи розпочали святкування Дня української мови та писемності 8 листопада урочистою лінійкою. А 9 - відбулося свято "Мово рідна! Золота колиско". Де кожен клас показав цікавий номер приурочений до свята.
Учні і вчителі Кучанської школи написали радіодиктант.
Учні нашої школи цікаво провели час на ТзОв "Агробізнес", де всі одержали смачненькі подаруночки а також масу приємних вражень та емоцій.
Не менш цікавою виявилася екскурсія на районну метеорологічну станцію.
Світ навколо нас дуже привабливий і цікавий.
Живемо у ньому, немов у рідній домівці, бо ми теж частинка цієї природи.
А щоб тобі було тут затишно і добре, то треба поводитися мудро, оберігати довкілля, бо без нього ми не зможемо жити.
Треба допомагати природі відновлювати свої сили.
Кучанська ЗОШ
І-ІІІступенів долучилася до акції "Зробимо Україну чистою "
Вчителі і учні
приняли участь в благоустрої території села.
У Кучанській ЗОШ І-ІІІ ст. проведено лінійку-реквієм присвячену пам'яті героїв Небесної сотні "Мамо, я не вернувсь " ...
Тим, хто в боротьбі за кращу долю України не дожив до сьогоднішнього дня, спить у незнаних і безіменних могилах - присвячується!
Цвіту нашого народу, його славним синам і донькам, які у розквіті сил віддали свою молодість, і, найдорожче, життя - присвячується!